اشک چشم مبتلایان به کرونا آلوده به ویروس است😐

اشک چشم مبتلایان به کرونا آلوده به ویروس است !😐

▪️سعید کریمی رییس بیمارستان طرفه: 7% از ترشحات اشک چشم بیماران مبتلا به کرونا، آلوده به ویروس است. بنابراین هرگونه ترشحات بیمار کرونایی باید به صورت کاملا بهداشتی دفع شود. یکی از عارضه‌های ویروس کرونا ایجاد ورم ملتحمه است. در این عارضه بیمار دچار اشک ریزی و قرمزی چشم میشود که باید در صورت بروز چنین علامتی به بیمارستان مراجعه شود.

 

▪️یکی دیگر از عارضه‌های کرونا میتواند ایجاد انسداد عروقی چشمی باشد، این عارضه نیاز به درمان‌های اورژانسی دارد و در صورت مراجعه نکردن به موقع میتواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند/ایرنا

کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند[۳] و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. کرونا ویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد.

مطالعه بیشتر