با هوش ترین انسان در کتاب گینس

این کودکی که در تصویر میبینید باهوش‌ترین انسان در کتاب گینس است !

با هوش ترین انسان در کتاب گینس

▪️کیم اونگ یونگ، اهل کره جنوبی، تا 2 سالگی میتوانست به 4 زبان صحبت کند، در 3 سالگی جبر را درک کرد، در سن 4 سالگی دانشجوی میهمان فیزیک دانشگاه بود و در 7 سالگی توسط ناسا به آمریکا دعوت شد

با هوش ترین انسان در کتاب گینس


▪️وی تحصیلات خود را به پایان رساند و سرانجام در 15سالگی دکترای عمران گرفت و بالاترین ضریب هوشی تاکنون را داشته است.

کیم اونگ یونگ (متولد۸ مارس ۱۹۶۲)یک نابغهی کره‌ای است. نام او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان باهوش‌ترین فرد دنیا با ضریب هوشی ۲۱۰ شناخته شده‌است. مدت کوتاهی بعد از تولد کیم شروع به نشان دادن توانایی فوق العادهٔ فکری خود کرد. او در ۶ ماهگی شروع به صحبت کردن کرد و در ۲ سالگی می‌توانست زبان‌های کره‌ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را بخواند. او در ۵ سالگی قادر بود مسائل پیچیده دیفرانسیل و انتگرال را حل کند. همچنین نقاش و شاعر شگفت‌انگیزی بود. کیم از ۶ تا ۹ سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ در رشته فیزیک بود. او در ۹سالگی وارد ناسا شد و مدتی بعد در سن ۱۵سالگی دکترای خود در رشته مهندسی عمران را نیز دریافت کرد.

در سال ۲۰۱۰، کیم از این ایده که او یک “نابغهٔ شکست خورده” است انتقاد کرد و همچنین گفت: “برخی فکر می‌کنند افرادی که دارای IQ بالایی هستند قادر همه‌جانبه هستند، اما این درست نیست. به من نگاه کنید، استعداد موسیقی ندارم، من در ورزش پیشرفتی نداشته‌ام، … جامعه نباید کسی را با استانداردهای یک جانبه قضاوت کند. – هر کسی دارای سطوح متفاوتی در: یادگیری، امید، استعدادها و رؤیاها است و ما باید به آن احترام بگذاریم.

مطالعه بیشتر