عکس نوشته برای اسم شقایق

تصاویر شعر و اسم نوشته زیبا برای شقایق

عکس نوشته برای اسم شقایق

گل شقایق، لاله داغدار یا لاله خودروی گیاهی است خودرو و وحشی با گل‌هایی به رنگ سرخ با چهار گلبرگ و تعداد زیادی پرچم.

 عکس نوشته برای اسم شقایق

دهخدا این گل را لاله خوانده که در عربی، شقایق و در انگلیسی، پاپی خوانده می‌شود. شقایق در فرهنگ ایرانی به تیره، زیرتیره و گونهٔ مشخصی از شقایقیان اطلاق نمی‌گردد و تنها نامی کلّی، برای اشاره به گل‌های علفی و سرخ‌رنگ بهاریِ شقایقیان بوده‌است.

عکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایق

طبق تحقیق کازیمیرسکی نزد ایرانیان هر گل که گلبرگ‌های آن به رنگ خون و وسط آن سیاه باشد بنام لاله یا شقایق خوانده می‌شده‌است ولی غالباً tulipe را شقایق نعمانی نامیده‌اند. سه گل لاله، شقایق و شقایق نعمانی گیاهان کاملاً متفاوتی هستند اما گونه‌هایی از این سه گیاه که دارای گل‌هایی قرمز رنگ همراه با لکه‌ای سیاه در مرکز گل هستند بسیار به یکدیگر شباهت دارند. مترجمان اروپایی شعرای شرقی شقایق نعمانی را anemone (آنِمون) ترجمه کرده‌اند و یکی دانستن این گیاه با شقایق و همچنین لاله خطاست، زیرا سردهٔ شقایق (نام علمی: Papaver)، متعلق به تیرهٔ کوکناریان یا شقایقیان (نام علمی: papaverces) است در صورتی که شقایق نعمانی به تیرهٔ آلاله (نام علمی: Ranunculus) تعلق دارد.

عکس نوشته برای اسم شقایق

در ادبیات فارسی، قلب سیاه‌رنگ شقایق، به «داغ» تشبیه شده که از هجران و دوری یار به وجود آمده‌است.[۷] حافظ می‌گوید:

ای گُل تو دوش داغ صبوحی کشیده‌ای

ما آن شقایقیم که با داغ زاده‌ایم

در غرب، پس از نبرد سنگر به سنگری که در کنار مزارع شقایق فلاندر در جنگ جهانی اول رخ داد و شعری که جان مک‌کری به نام در دشت فلاندرز سروده، شقایق تبدیل به نماد سربازانی شده که در طول جنگ کشته شده‌اند.

عکس نوشته برای اسم شقایق

عکس نوشته برای اسم شقایق

عکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایقعکس نوشته برای اسم شقایق

منبع متن مطلب از ویکی پدیا فارسی

مطالعه بیشتر