گران قیمت‌ترین بازیکن ایران کدام بازیکن است ؟

گران قیمت‌ترین بازیکن ایران کدام بازیکن است ؟

گران قیمت‌ترین بازیکن ایران کیست؟


حضور علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی ایران در باشگاه فاینورد، نگاه‌ها را نسبت به قیمت بازیکنان ایرانی در بازار نقل و انتقالات تغییر داد. در شرایطی که علیرضا جهانبخش با رقم ۱۹ میلیون یورو راهی برایتون شد. این بازیکن با افت قیمت دوباره به لیگ هلند برگشت.

این روز‌ها قیمت علیرضا جهانبخش در ترانسفرمارکت ۵ میلیون یورو تخمین زده شده است. و شایعه شده این بازیکن حتی با رقمی پایین‌تر از این به فاینورد پیوسته است.

با وجود افت قیمت علیرضا جهانبخش، اما در بازار، قیمت چند بازیکن ایران رشد کرده است. و این رویه در حال بهبود است. البته رشد این قیمت بی دلیل با برگزاری رقابت‌ها در دوران پسا کرونا هم نیست.

کریم انصاری فرد، مهدی طارمی، سردار آزمون، وحید امیری، مهدی قایدی، احسان حاج صفی، مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی از جمله بازیکنان ایرانی هستند که قیمتشان در بازار رشد کرده است. اگرچه محدوده قیمت بازیکنان تیم ملی ایران در بازار به طور میانگین نزدیک به یک میلیون یورو برآورد می‌شود. ولی دو بازیکن هستند که قیمتشان در حدواندازه‌های ستاره‌های اروپایی است‌.این دو بازیکن محبوب و مشهور سردار آزمون و مهدی طارمی هستند!


گران قیمت‌ترین بازیکن ایران کیست؟

این دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به ترتیب در باشگاه‌های زنیت و پورتو حضور دارند. جالب است بدانید این دو بازیکن به ترتیب با ۲۵ و ۱۶ میلیون یورو، گران قیمت‌ترین بازیکنان حال حاضر ایران در بازار محسوب می‌شوند. البته این‌ها رقمی است که ترانسفرمارکت به عنوان مرجع اعلام می‌کند. وگرنه تیم زنیت اعلام کرده با رقمی زیر ۳۰ میلیون یورو حاضر به فروش سردار آزمون نیست. و باشگاه پورتو هم بند فسخ قرارداد ۴۰ میلیون یورویی برای مهدی طارمی گذاشته است!


همچنین پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از سایت ایرناب بخوانید:  هجوم ایرانی‌ها به کشورهای همسایه برای تزریق واکسن


 

مطالعه بیشتر