جزیره پوگلیا ایتالیا؛ یک جزیره نفرین شده!

جزیره‌ای در شمال ایتالیا، درست بین ونیز و لیدو قرار گرفته که به جزیره پوگلیا ایتالیا شهرت دارد. جزیره ای با تاریخچه‌ای وحشتناک و سیاه، که آن را نفرین شده می نامند.

جزیره پوگلیا ایتالیا

 


جزیره پوگلیا: جزیره ارواح


داستان های جزیره پوگلیا ایتالیا پر از رمز و راز است. و باعث شده که پوگلیا با تمام طبیعت زیبا و چشم گیری که دارد بر روی عموم مردم بسته شود.

جالب است بدانید در بین سال های 1348 تا 1630 میلادی که بیماری تاعون کل اروپا را تسخیر کرده بود، بخش عظیمی از ایتالیا نیز گرفتار این درد شد. اما به بی رحمانه ترین شکل ممکن این بیماران را در جزیره پوگلیا قرنطیه کردند. و سرانجام همه ی آنها را به طرز وحشتناکی سوزاندند که تنها خاکستر جسدها آنها در این جزیره باقی ماند.

پس از این اتفاق دردناک و گذشت چند صد سال، پوگلیا محل بستری بیماران روانی شد. در سال  1920 یک پزشک با انجام آزمایش‌های وحشتناک و تکنیک های وحشیانه می خواست راهی برای درمان آنها پیدا کند. اما باعث زجر و مرگ بیشتر این بیماران شد. تا سرانجام خودش را از یک برج به پایین انداخت.

بسیاری از مردم معتقدند دیدن ارواح باعث خودکشی این پزشک شده. و در کل پوگلیا شاهد مرگ صد و شصت هزار انسان بی گناه است. طبق گفته ها در دوران جنگ، این جزیره محل نگهداری باروت های ناپلئون نیز بوده است.


جزیره پوگلیا: جزیره ارواح


یکی از افسانه های قدیمی ایتالیا می گوید وقتی یک انسان شرور می‌میرد روحش در جزیره پوگلیا از خواب بیدار می شود. توریست ها و گردشگرانی که گذری به جزیره داشتند، شاهد شنیدن فریادها و جیغ های شبانه مردگان از برج ناقوس شدند. و اکثر آنها ادعای دیدن ارواح دارند. ایتالیایی ها می خواستند جزیره پوگلیا را بازسازی کنند اما این شایعات مانع انجام این کار شد. با تمام اتفاقات، این جزیره توجه برخی از گردشگران و کسانی که به دنبال هیجان هستند را جلب کرده. و تورهای وحشت را در طول شب به راه انداخته است. شایعاتی نیز در رابطه با ساخت هتلی بزرگ و توریستی در این جزیره وجود دارد.


پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:  کاوشکر استقامت روی مریخ نشست📡


مطالعه بیشتر